Pytania i propozycje
Sro Cze 26, 2019 9:31 pm Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
First topic message reminder :

Pytania i propozycje
Widzisz usterkę w kodzie i wiesz, jak można go ulepszyć? Nie masz pewności, jak rozumieć jakąś fabularną kwestię? Nie bój się zapytać, postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko i wnikliwie.

Chętnie przyjmiemy pomoc od osób, które fascynują się klimatem książek G. Martina i miałyby ochotę dodać coś od siebie do fabularnych opisów świata przedstawionego lub mają pomysł na ciekawą modyfikację mechaniki.




Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 11, 2019 9:03 pm Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
Orlaith Baratheon napisał:
Jeśli nie chcę mieć prywatnego kruka, to czy mogę korzystać z tych rodowych?
Czy jest konieczne jego posiadanie, by moc pisać listy?

Tak, możesz z nich korzystać, one po to właśnie są. Piszesz ze swojego konta w temacie krainy, do której przynależy adresat.

Lucerysie, za chwilę zajmę się justowaniem i możliwością edycji.

Rhaegarze, w tej chwili Vhagar jest w trakcie zdobywania, gdy ten wątek się zakończy będzie jasne, czy smoczyca będzie dostępna, czy też nie i będzie można kontaktować się z MG.
2. Na razie nie rozpisuj umiejek, w sobotę pojawi się dopracowany system. Jeśli masz gotową kartę, po prostu ją podbij.
3. Tak
4. Również tak

Michael, nie wykluczamy tego, ale konieczna będzie ingerencja MG oraz bardzo wysoki poziom umiejętności wargowania.

Bahar, tak, skorpiony można umieszczać na statkach.

Tiengnan, jesteś jedyną przedstawicielką rodu, możesz to sobie dowolnie wybrać. Daj tylko znać MG, gdy to zrobisz.

Endamien, właśnie nad tym pracujemy i najpewniej pojawi się to w sobotę.


Lucerysie, Willemie - między sobą także o tym dyskutowałyśmy, ale dziękujemy za poruszenie tego problemu. Oczywiście macie rację i zgadzamy się z Waszymi postulatami w całości. Chciałyśmy dobrze, ale sprawa się skomplikowała, a przed turniejem wypadałoby ją ujednolicić. Dlatego w ten weekend możecie spodziewać się modernizacji systemu umiejętności, wprowadzone zostaną górne progi oraz opisana zostanie skala.
Użytkownicy z zaakceptowanymi kartami nie mają się o co martwić, powstanie specjalny temat, w którym będą mogli wrzucać swoje zaktualizowane umiejki, a my je przekopiujemy w miejsce starych.

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie, aż się humor od razu poprawia  Pytania i propozycje - Page 3 2355556624
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 11, 2019 9:24 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Właśnie widzę, że jest w trakcie zdobywania, ale nic nie szkodzi, zatem moje pytanie brzmi: nadal, czy jeśli nie wezmę smoka na start to jest możliwość zdobycia jakiegoś fabularnie (zakładając że będzie wolny!), czy jedyną opcją jest wrzucenie tego od razu w kartę i zapłata?
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 11, 2019 9:30 pm Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
Rhaegar Targaryen napisał:
Właśnie widzę, że jest w trakcie zdobywania, ale nic nie szkodzi, zatem moje pytanie brzmi: nadal, czy jeśli nie wezmę smoka na start to jest możliwość zdobycia jakiegoś fabularnie (zakładając że będzie wolny!), czy jedyną opcją jest wrzucenie tego od razu w kartę i zapłata?

Jak najbardziej istnieje taka możliwość! Jeśli nie będziesz miał go wykupionego to jedyną opcją będzie właśnie fabularne zdobycie któregoś z wolnych smoków.
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 11, 2019 10:46 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Moje pierwsze pytanie - czy mogłabym wykupić jako egzotycznego zwierzaka coś bardziej "puchatego", a mianowicie egzotycznego kota? Najchętniej serwal, ale może to być też jakiś karakal czy nawet ocelot.

Drugie pytanko - odnośnie, z tego co rozumiem, planowanych umiejętności: "moce czerwonych kapłanów i zmiennotwarzość". Czy będą one do nabycia fabularnie, poprzez naukę? Pozostałe jak wargowanie i sny to rzecz jasna cechy wrodzone, ale tutaj mam wrażenie, że dałoby się fabularnie rozegrać odpowiednią naukę od wyznawców danej wiary/filozofii.

Trzecie pytanie trochę związane z powyższym (może powinnam się wstrzymać do soboty, ale skoro już piszę) - czy planujecie może inne "szkoły magii", jak ta wywodząca się z Asshai władców cieni? Nie ukrywam, że jestem wielką fanką "przy Cieniu" i z chęcią zobaczyłabym w grze aspekty związane z tym regionem, a nawet splotła je aktywnie z losem mojej postaci.

Jak można się domyślić brakuje mi trochę szans na stanie się/bycie "mistycznym" dla Południowców, także kwestia dla was do rozważenia, zwłaszcza, że widzę jak rozbudowanie podchodzicie do kreacji świata.
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 11, 2019 10:54 pm Re: Pytania i propozycje
Tiengnan Greyjoy
Tiengnan Greyjoy
208
can you tell me the way the story ends?
osiemnaście dni imienia
Delegat Lorda Greyjoya
Królewska Przystań
Żelazne Wyspy
https://fortherealm.forumpolish.com/t241-tiengnan-greyjoy#825
W takim razie od razu powiem, że chciałabym dla Lady Greyjoy koniec drugiego trymestru, ok. 6 miesiąca :D
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 11, 2019 11:13 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
W związku ze zmianami w datowaniu wątków, prosiłabym bardzo o podanie przybliżonego księżyca, w którym rozgrywa się fabuła. A przynajmniej informacji, w którym księżycu będzie się rozgrywał turniej, który jak sądzę, jest dla większości wyznacznikiem rozplanowywania wątków <3
Re: Pytania i propozycje
Pią Lip 12, 2019 12:11 am Re: Pytania i propozycje
Tiengnan Greyjoy
Tiengnan Greyjoy
208
can you tell me the way the story ends?
osiemnaście dni imienia
Delegat Lorda Greyjoya
Królewska Przystań
Żelazne Wyspy
https://fortherealm.forumpolish.com/t241-tiengnan-greyjoy#825
Leandro Martell napisał:
W związku ze zmianami w datowaniu wątków, prosiłabym bardzo o podanie przybliżonego księżyca, w którym rozgrywa się fabuła. A przynajmniej informacji, w którym księżycu będzie się rozgrywał turniej, który jak sądzę, jest dla większości wyznacznikiem rozplanowywania wątków <3

Podbijam, bowiem wg. plików z podróży, Greyjoyowie będą płynąć prawie półtora miesiąca przy dobrych wiatrach, więc dobrze by było wiedzieć kiedy rozpoczyna się turniej dokładnie.
Re: Pytania i propozycje
Pią Lip 12, 2019 12:43 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Tiengnan Greyjoy napisał:
Leandro Martell napisał:
W związku ze zmianami w datowaniu wątków, prosiłabym bardzo o podanie przybliżonego księżyca, w którym rozgrywa się fabuła. A przynajmniej informacji, w którym księżycu będzie się rozgrywał turniej, który jak sądzę, jest dla większości wyznacznikiem rozplanowywania wątków <3

Podbijam, bowiem wg. plików z podróży, Greyjoyowie będą płynąć prawie półtora miesiąca przy dobrych wiatrach, więc dobrze by było wiedzieć kiedy rozpoczyna się turniej dokładnie.

Na stronie głównej w ogłoszeniu jest napisane, że mamy pierwszy kwartał roku, więc sądzę, że to oznacza, że trzy księżyce/miesiące w których toczy się teraz fabuła.
A w zaproszeniach na turniej, które zostały rozesłane przez MG jest napisane, że uroczystości zaczną się pierwszego dnia piątego księżyca.
Mam nadzieję, że wszystko dobrze zrozumiałam, w razie czego niech admini mnie poprawią.
Re: Pytania i propozycje
Pią Lip 12, 2019 1:13 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Pytanie: Czy będzie wproadzony system monetarny? Bo na ten moment choćby bycie handlarzem nie ma żadnego sensu :/
Re: Pytania i propozycje
Pią Lip 12, 2019 9:33 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Varian Bar Emmon napisał:
Pytanie: Czy będzie wproadzony system monetarny? Bo na ten moment choćby bycie handlarzem nie ma żadnego sensu :/

Nie wiem, czy konkretnie o to chodzi, ale system monetarny jest wyczerpująco opisany w tym temacie: klik (drugi post).
Re: Pytania i propozycje
Pią Lip 12, 2019 5:15 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Nie, nie chodzi mi o to, aby to miało sens, że wydajesz pieniądze i skądś zdobywasz. Bo teraz to najprędzej można uznać, że KAŻDY ma pieniądz, nieważne czy zostnaie okradziony, pozbawiony dochodu czy czegokolwiek.
Re: Pytania i propozycje
Pią Lip 12, 2019 6:53 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Ja bym chciała zauważyć tylko, że w temacie z rodami północy jest piękne lorem impsum Pytania i propozycje - Page 3 3915214609 o tu
Re: Pytania i propozycje
Sob Lip 13, 2019 1:01 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Admin napisał:
Rody Krain Burzy
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer eleifend purus tellus, eu dictum nulla aliquam sit amet. Curabitur fringilla lobortis enim sed ultricies. Vivamus eget condimentum erat. Nullam sit amet rutrum ex. Vivamus pharetra tellus in tellus lobortis, sit amet commodo orci ornare. Donec interdum pellentesque tincidunt. Nam maximus ligula at enim bibendum porttitor. Sed maximus velit a tempor placerat. Curabitur pharetra risus enim, non tincidunt nunc gravida vitae. Sed velit lacus, pharetra sed porta ac, placerat a risus. Integer ultrices non orci ut accumsan. Sed euismod metus vitae nibh ultrices consectetur. Donec finibus turpis fringilla pulvinar sagittis. Curabitur ut augue purus.

Bigglestone, Blackwood, Blanetree, Bracken, Butterwell, Chambers, Charlton, Cox, Darry, Deddings, Erenford, Fisher, Frey, Goodbrook, Grell, Grey, Haigh, Harroway, Hawick, Heddle, Keath, Lolliston, Lothston, Lychester, Mallister, Mooton, Mudd, Nayland, Nutt, Paege, Pemford, Perryn, Piper, Roote, Ryger, Shawney, Smallwood, Strong, Terrick, Vance, Vypren, Wayn, Whent, Wode,




Wpisane są tu Rody pochodzące z Dorzecza. Może to być mylące dla osób chcących założyć Karty Postaci w Krainach Burzy.

2. Ile maksymalnie wątków można prowadzić?

3. Czy można brać udział dwoma postaciami w konkurencjach turniejowych? Nie tych samych ale aby dwie postacie zjawiły się na turnieju.
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 15, 2019 10:32 am Re: Pytania i propozycje
Tiengnan Greyjoy
Tiengnan Greyjoy
208
can you tell me the way the story ends?
osiemnaście dni imienia
Delegat Lorda Greyjoya
Królewska Przystań
Żelazne Wyspy
https://fortherealm.forumpolish.com/t241-tiengnan-greyjoy#825
Takie małe zażalenie :D Na spokojnie ofc
Po wpisaniu statku, zniknęła mi reszta ekwipunku, mianowicie:

Tiengnan Greyjoy napisał:
Imię i nazwisko postaci: Tiengnan Greyjoy
Ilość wydanych punktów: 300
Ilość punktów posiadanych na koncie: 700
Zakup: 

  • Sztylet - 50 PG
  • Kruk - 100 PG
  • Mapa Siedmiu Królestw - 80 PG
  • Myrijskie oko - 70 PG


gotowe!


I jeszcze jedno pytanie. Chciałabym opatentować jako wyrób regionalny pewną tkaninę, która wpasowuje się w charakterystykę Żelaznych Ludzi. Jak mogłabym to zrobić?
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 15, 2019 4:18 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Jeżeli gdzieś jest odpowiedź na moje pytanie to bardzo przepraszam, ale zastanawia mnie czy w jakiś sposób można "ugradeować" swoje smoki. Czy to zależy od czasu, czy też można to zrobić mechanicznie? No i jak szybko one rosną?
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 15, 2019 4:18 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
To ode mnie teraz bardziej propozycja do zastanowienia sie niz pytanie - czy nie mozna zrobic tak, ze dopuszcza sie zrobienie drugiej postaci z glownych rodow - pod warunkiem ze bedzie to dziecko 12 lat i wszystko ponizej wiekowo? Bo mysle, ze malo kto bedzie chcial zuzywac 'glowny' slot rodowy na dzieci w takim wieku by potem byc juz zablokowanym - co wiaze sie z ryzykiem, ze wiele mlodych dzieci z drzewek rodowych pozostanie nieobsadzonych - sam mialem juz taka sytuacje z osoba, ktora byla chetna na zrobienie 2 corki Bahar.
Re: Pytania i propozycje
Wto Lip 16, 2019 7:19 pm Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
@Allyria Martell
1. Jak najbardziej może być to coś puchatego, daj znać w zamówieniach cóż takiego, a zmienimy w kodzie akceptacji.
2. Musimy pochylić się nad tym na dłużej, bo oczywiście będą możliwe do nauczenia się na fabule, wtedy zgrabnie to rozpiszemy, ale gdyby ktoś na start chciał taką postać to również będzie to możliwe, za odpowiednią opłatą.
3. Na razie nie planujemy takich dodatków. Brzmią czadowo, ale musimy mierzyć siły na zamiary. W przyszłości - kto wie!


@Leandro Martell @Tiengnan Greyjoy to chyba z kalendarzem już wszystko jasne, info jest w ogłoszeniu i w osobnym temacie. W dniu dzisiejszym wciąż trwa pierwszy kwartał. Ulegnie to zmianie w dzień startu turnieju.


@Varian Bar Emmon na ten moment nie planujemy czegoś takiego, naprawdę liczymy na Wasz zdrowy rozsądek, został też dodany temat o podróżowaniu i większych ograniczeń nie chcemy narzucać. Podróże do Essos i w bardziej egzotyczne miejsca i tak są już płatne w Punktach Gry. Jeśli ktoś zostanie pozbawiony dochodu fabularnie to pojawi się stosowna adnotacja MG.

@Michael Oakheart
2. Tyle, na ile pozwala Ci temat o podróżowaniu i czas wolny. Rozgrywka z MG powinna być chronologicznie ostatnia, więc - co zrozumiałe - nie można pisać postów z późniejszą od niej datą.
3. Można ;)

@Tiengnan Greyjoy
Zaraz naprawę te rachunki, bo faktycznie coś tam zepsułam.

A co do tkaniny - jeśli chcesz, by to Tiengnan ją przygotowała, napisz o tym w postach. Będziesz mogła to rozliczyć jako wykonywanie zawodu. Jeśli wolisz, by od razu była w sklepiku na zasadzie futra z cieniokota (czyli ze zniżką dla regionu) to po prostu opisz tę rzecz pokrótce.

@Maelor Targaryen
Mechanicznie nie można tego zrobić, nie jest to nigdzie rozpisane, na pewno będą rosły z czasem, bo w temacie "Smoki" jest o tym ciutka informacji. Wydaje mi się, że jeśli przepłynie pełen fabularny rok to można będzie podjąć temat dorastających smoków. Na dzień dzisiejszy kategorię muszą wystarczyć.

@Manon Saltcliffe
Na ten moment nie planujemy wprowadzenia takiej zmiany. Forum jest młode i nie ukrywamy, że zainteresowanie trochę nas przerosło i być może w pewnych momentach nie było widać, że stawiamy na jakość (hehe), ale tak właśnie jest. Pierwszy szum niebawem przeminie, sloty rodowe trafią do przejęcia. Naszym celem było postawienie forum, na którym wszyscy będą się dobrze bawić - my też chcemy. Nie wydaje nam się, by tworzenie trzech multikont w tydzień było dobrym rozwiązaniem, bo zazwyczaj kończy się to trzema kolejnymi KP koniecznymi do przeniesienia do archiwum, wrzucaniem tych samych poszukiwań po raz trzeci i zawiedzionymi nadziejami. Postaci powinny być dobrze przemyślanie, a nie robione na hop-siup bo się znalazło dobry wiz. Absolutnie w tym momencie nie mamy na myśli żadnej konkretnej sytuacji, żeby nie było.
Za kilka miesięcy na pewno zmienimy zdanie w tej kwestii, bo sytuacja będzie stabilniejsza i będziemy wiedziały, na czym stoimy.
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 18, 2019 4:36 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Rycerze Gwardii Królewskiej są uznawani za postacie z Krain Korony czy rejonów z których fabularnie pochodzą?
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 18, 2019 4:40 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Wynafrei Tully napisał:
Rycerze Gwardii Królewskiej są uznawani za postacie z Krain Korony czy rejonów z których fabularnie pochodzą?

Rycerze z Gwardii będą walczyć o własny kolorek grupy, żeby nie nosić barw rejonów, z których się wywodzą. Pytania i propozycje - Page 3 1596874489 i tym samym będą postaciami o pochodzeniu z danej krainy, ale nie będą nosić barw Ziem Korony, żeby nie brano ich za rycerzy z tego konkretnie rejonu, ergo moim zdaniem ich pochodzenie z definicji nie ma znaczenia po przywdzianiu bieli c:


Ostatnio zmieniony przez Aenys Velaryon dnia Czw Lip 18, 2019 4:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 18, 2019 4:41 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Aenys Velaryon napisał:
Wynafrei Tully napisał:
Rycerze Gwardii Królewskiej są uznawani za postacie z Krain Korony czy rejonów z których fabularnie pochodzą?

Rycerze z Gwardii będą walczyć o własny kolorek grupy, żeby nie nosić barw rejonów, z których się wywodzą. Pytania i propozycje - Page 3 1596874489

Brzmi jak nocna straż, tylko lepsza Pytania i propozycje - Page 3 1596874489
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 18, 2019 4:56 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Czy w sytuacji walki brana jest pod uwagę jedynie umiejętność siły, czy także inne, takie jak zwinność i zręczność?

Oraz czy planowane jest wprowadzanie w przyszłości podziału na umiejętności walki, typu walka mieczem/sztyletem/toporem, strzelanie z łuku/kuszy itd.?
Re: Pytania i propozycje
Sob Lip 20, 2019 4:00 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Witam. Ja z niewielką prośbą. Chciałabym zapytać czy można zmienić kolorek Essos na jakiś bardziej przyjemniejszy dla oka? Ten róż nie jest klimatyczny i popieram swoje zdanie kilkoma popartymi zdaniami z czatu.

Moje propozycje to:

#DC143C - Karmazynowy
#730029 - Buraczkowy
#CF2942 - Truskawkowy
Re: Pytania i propozycje
Sob Lip 20, 2019 8:39 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Alvar napisał:
Witam. Ja z niewielką prośbą. Chciałabym zapytać czy można zmienić kolorek Essos na jakiś bardziej przyjemniejszy dla oka? Ten róż nie jest klimatyczny i popieram swoje zdanie kilkoma popartymi zdaniami z czatu.

Moje propozycje to:

#DC143C - Karmazynowy
#730029 - Buraczkowy
#CF2942 - Truskawkowy

Co osoba to pewnie inne zdanie, ale mnie się akurat kolor obecny podoba. Wyróżnia się Pytania i propozycje - Page 3 421108860
Re: Pytania i propozycje
Sob Lip 20, 2019 8:50 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Paaie napisał:
Alvar napisał:
Witam. Ja z niewielką prośbą. Chciałabym zapytać czy można zmienić kolorek Essos na jakiś bardziej przyjemniejszy dla oka? Ten róż nie jest klimatyczny i popieram swoje zdanie kilkoma popartymi zdaniami z czatu.

Moje propozycje to:

#DC143C - Karmazynowy
#730029 - Buraczkowy
#CF2942 - Truskawkowy

Co osoba to pewnie inne zdanie,  ale mnie się akurat kolor obecny podoba.  Wyróżnia się Pytania i propozycje - Page 3 421108860

Gdybym ja miał proponować to raczej zamiast kombinować z innymi to bardziej wybrałbym ciemniejszy odcień...

#804071 albo #5c2e51
Re: Pytania i propozycje
Sob Lip 20, 2019 10:35 am Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
Powstał już specjalny kolor dla Gwardii Królewskiej, wiec mamy nadzieję, że to rozwiewa wątpliwości.

W sytuacji walki zwinność odpowiada za unik, a wytrzymałość daje nam "punkty życia", więc razem z siłą to te trzy umiejki odpowiadają za mechanikę walki, ale wiele zależy też od warunków, w jakich walczy postać, wtedy MG może ustalić także dodatkowe czynniki wpływające na powodzenie.
Na ten moment nie planujemy rozdziału na poszczególne rodzaje walk.

Jeśli chodzi o kolor grupy Essos, nie zostanie zmieniony, bardzo nam się podoba w obecnym odcieniu. Wyróżnia się, tak jak wyróżniają się obcokrajowcy.
Re: Pytania i propozycje
Sponsored content

Skocz do: