Pytania i propozycje
Sro Cze 26, 2019 9:31 pm Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
Pytania i propozycje
Widzisz usterkę w kodzie i wiesz, jak można go ulepszyć? Nie masz pewności, jak rozumieć jakąś fabularną kwestię? Nie bój się zapytać, postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko i wnikliwie.

Chętnie przyjmiemy pomoc od osób, które fascynują się klimatem książek G. Martina i miałyby ochotę dodać coś od siebie do fabularnych opisów świata przedstawionego lub mają pomysł na ciekawą modyfikację mechaniki.



Re: Pytania i propozycje
Sob Cze 29, 2019 10:56 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Uprzejmie donoszę, że w dziale Kartotek nie działa dodawanie Kart Postaci - temat jako taki można stworzyć, ale już przy użyciu kodu pojawia się (nawet bez linku do zdjęcia):

New members are not allowed to post external links or emails for 7 days. Please contact the forum administrator for more information.
Re: Pytania i propozycje
Sob Cze 29, 2019 11:00 pm Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
Willem Reyne napisał:
Uprzejmie donoszę, że w dziale Kartotek nie działa dodawanie Kart Postaci - temat jako taki można stworzyć, ale już przy użyciu kodu pojawia się (nawet bez linku do zdjęcia):

New members are not allowed to post external links or emails for 7 days. Please contact the forum administrator for more information.

Już powinno działać!
Re: Pytania i propozycje
Nie Cze 30, 2019 12:27 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
To znowu ja! Tym razem z propozycją i prośbą <3

1) Poszerzenie sklepiku o dodatkowe przedmioty; proponuję:

- sztylet
- sztylet z valyriańskiej stali (z sagi wiadomo, że były powszechniejsze od mieczy, teoretycznie mógłby podłapać się pod broń z valyriańskiej stali, ale miecz i sztylet kosztowałyby wtedy tyle samo)
- myrijskie szkiełko
- szczegółowa mapa Siedmiu Królestw
- egzotyczne zwierzątko (czyli wszelkiego rodzaju fauna z Essos lub Wysp Letnich; smoki się nie zaliczają! Pytania i propozycje 2002893087 )


2) Bardzo proszę (błagam!), żeby troszkę pojaśnić kolor grupy Zachodu? Ten obecny dość mocno się zlewa z ciemnym tłem i nie wygląda zbyt ciekawie, pogrzebałam trochę i https://www.htmlcsscolor.com/hex/B06A50 lub
https://www.htmlcsscolor.com/hex/A3624A
prezentuje się lepiej!
Re: Pytania i propozycje
Nie Cze 30, 2019 12:45 pm Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
1) Przedmioty zostały dodane, poza myrijskim szkiełkiem, ale i z tym nie będzie problemu, jeśli nakreślisz w dwóch zdaniach czemu owo szkiełko dokładnie służy; nie natknęłam się na legitne źródło.

2) Gotowe, teraz chyba rzeczywiście jest lepiej!

Re: Pytania i propozycje
Nie Cze 30, 2019 12:57 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Dziękuję! <3

Odnośnie myrijskiego szkła: zwane również dalekowidzem lub myrijskim okiem to teleskop składający się z tuby oraz zaokrąglonych szkiełek umiejscowionych na obu jej końcach. Ma właściwości powiększające oraz przybliżające oddalone obiekty.

(linkacz: https://awoiaf.westeros.org/index.php/Far-eye)


I wszystko jasne! Dziękuję, dodane!
Re: Pytania i propozycje
Nie Cze 30, 2019 2:14 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Doberek, przychodzę z pytaniami dotyczącymi ogólnie rodów podchorążych, jeśli gdzieś ominęła w opisach odpowiedź na moje rozmyślania to z góry przepraszam!
Jak opisuję pobieżnie rodzinkę w kp to wystarczy dać kilka furtek ewentualnym braciom i siostrom, a resztę podporządkować do swojej historii czy zawsze musi być gdzieś okienko na kolejne dziecko lorda? Widzę też, że dużo postaci zajmuje ciekawe fabularnie stanowisko mimo młodego wieku, także fajnie byłoby np. zająć dowódcę wojsk Niedźwiedziej Wyspy dla siebie biorąc pod uwagę, że faktycznie Maege Mormont w książkach była jednym z dowódców armii Roba Starka, ale też z drugiej strony nie chciałabym nieumyślnie blokować innych potencjalnych chętnych do rodziny w przyszłości. Jakie jest stanowisko administracji wobec tego? Czy przykładowo mogę zrobić z Maeve najstarszą córkę, czy pozostawić to nieokreślone?
Re: Pytania i propozycje
Nie Cze 30, 2019 2:28 pm Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
Jesteś pierwsza (i na razie jedyna) z rodziny, wiec możesz ją sobie dowolnie modyfikować. Sugerujemy pozostawienie kilku furtek dla rodzeństwa lub kuzynostwa, żeby ród był grywalny, lecz nie musisz tworzyć nieskończenie wiele gałęzi. Możesz być najstarszą córką i jedyną też, jeśli chcesz, ale na wszelki wypadek zrób jakiegoś brata ojca i jego dzieci. Pamiętaj też o tym, że bez męskiego potomka ród może zostać skazany na wymarcie.

Jeśli chodzi o stanowisko, kwestia jest skomplikowana z racji płci i młodego wieku Maeve. W książce Maege była dużo starsza i bardziej doświadczona, jej córka Dacey walczyła dzielnie u boku Robba i była szanowana, a serial dał nam niezłomną Lyannę, dlatego możemy założyć, że Niedźwiedzia Wyspa naprawdę jest bardziej liberalna pod względem postrzegania panien. Lecz pozycja samego dowódcy to chyba wciąż trochę za dużo. Nie twierdzę, że nie możesz po nią sięgnąć w fabule (czemu nie? zachęcamy!), ale może na start zadowoli Cię pozycja stratega albo doradcy swojego ojca, wuja czy matki; po prostu kogoś doświadczonego, kto piastuje tę pozycję teraz? Maeve mogłaby się od tej osoby uczyć i przez tę bliskość być postrzegana jako naturalny następca? Zwłaszcza, jeśli Niedźwiedzia Wyspa nie obrodziła w męskich potomków Pytania i propozycje 247260629
Re: Pytania i propozycje
Nie Cze 30, 2019 7:06 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Super, bardzo dziękuję za objaśnienie wszystkich tematów dla mnie!
Re: Pytania i propozycje
Nie Cze 30, 2019 8:33 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Ja przybywam z taką refleksją - czy konieczność wykupywania kruczej poczty nie jest trochę przesadą? W sensie jeżeli jesteś członkiem dużego rodu, no to w każdym zamku jest krukarnia oraz maester, który ją obsługuje. Następnie ten maester/jego pomocnicy powinni zanieść te listy do odpowiednich osób. Tak to na przykład działało w książkach u Starków, gdzie maester Luwin dostarczał odpowiednim osobom pocztę. Czaje, że można na przykład mieć swoje kruki, bez możliwości wtedy, że ktoś podpatrzy naszą wiadomość, ale brak możliwości skorzystania z kruka czy dostania listu przez kruczą pocztę jest trochę dziwny moim zdaniem, bo imo wystarczy napisać w fabule, że przychodzić z listem do maestera i prosisz go o wysłanie listu - ma Ci odmówić, bo nie masz odpowiedniej umiejętności? Albo ktoś wyśle kruka do danego zamku z podpisem, że do np. dla lorda x. Wtedy ten list nie zostanie dostarczony przez maestera temu lordowi, bo on nie ma odpowiedniej umiejki?
Re: Pytania i propozycje
Nie Cze 30, 2019 8:46 pm Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
Może trochę źle się zrozumieliśmy. Brak wykupionego kruka absolutnie nie oznacza nieotrzymywania poczty. W dziale z krukami założone zostały tematy dla poszczególnych regionów i tam można wysyłać listy do każdego, a zadaniem maestrów jest właśnie przekazanie wiadomości, bez konieczności rozgrywania takich wątków. Wszystko wyjaśnione jest tutaj.
Być może faktycznie powinniśmy rozróżnić w sklepiku przechwycenie kruka "prywatnego" i publicznego, co też za chwilę uczynimy.
Re: Pytania i propozycje
Nie Cze 30, 2019 10:40 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Ja z nietypowymi sprawami

1) W temacie z Wiarą opisani są Septoni zbierający się w Wielkim Sepcie Baelora. Tylko że ten w linii czasu jeszcze nie istnieje. Nie wiem czy to niedopatrzenie, czy celowe naciągnięcie fabuły, ale jednak moja zakochana w Westeros i ziemiach okolicznych dusza kazała zwrócić na to uwagę.

2) Czy istnieją opisy NPC takich jak właśnie Harmon Tully, czy można ich charakter tworzyć przy pomocy biografii?
Re: Pytania i propozycje
Nie Cze 30, 2019 10:46 pm Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
1) Święta racja, nasze niedopatrzenie. Bijemy się w pierś i usuwamy ślady zbrodni. Dziękujemy za czujność!

2) Ich charaktery można kształtować właśnie w biografiach, a gdy już nadrobimy opisy rodów to poprosimy jego członków o jakiś szkic postaci, dosłownie kilka zdań, żeby wersja była jednolita dla wszystkich.
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 01, 2019 2:16 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Czy byłaby szansa na dopisanie kodu, aby wyrównać tekst postów? Wyjustowane wygląda estetyczniej i - już z przyzwyczajenia - wygodniej się czyta <3
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 01, 2019 10:38 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Czy byłaby możliwość za punkty gry wykupować unikalne przedmioty dla danej postaci po ustaleniu z MG? W sensie, takie, które dają np. jakiś bonus.
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 01, 2019 12:18 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Wiem że dopiero zaczynamy i jeszcze nie wszystko gotowe, ale jako że jest mi to potrzebne do karty, zapytam. Czy byłaby możliwość opracowania w przyszłości jakiegoś kalendarium, które opisywałoby pokrótce wydarzenia nie wiem, może ostatnich 50-100 lat? Chodzi mi tylko o daty wraz z krótkim opisem bitw czy ważniejszych konfliktów z koroną i to bardziej pod kątem tego, czy w uniwersum forum miały one miejsce, czy nie. Ostatecznie wiki Pieśni lodu i ognia jest rozwinięta bardzo dobrze, zawsze można doczytać jeśli ktoś będzie zainteresowany, a to pewnie sporo ułatwi. W razie gdyby taki temat nie był jeszcze w planach, mogę pomóc opracować tekst.

Do czego zmierzam. Wg lore, w obecnych latach mniej więcej, powinna nami rządzić Mara Martell, która objęła władzę po Morionie Martellu, po tym jak w 83 roku chciał przeprowadzić inwazję i zaatakować Jaehaerysa. Oczywiście dostał wciry stulecia, ale jako że to było stosunkowo niedawno, to mam wrażenie, że może wpływać na postaci w rodzie Martell, które były już wtedy na świecie. Pytanie tylko czy to faktycznie miało miejsce wg forumowego uniwersum, skoro u władzy jest u nas Sarella, której w tej historii nie było? A może możemy sobie ją jakoś w to wpleść?
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 01, 2019 9:52 pm Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
O kody już niebawem zadbamy i poprawimy wizualną część forum, obiecujemy!

Jeśli chodzi o kupno unikalnych przedmiotów, czemu nie. Jakie konkretnie masz na myśli? Sądzę, że część pomysłów mogłaby się okazać na tyle popularna, że zagościłaby w sklepiku na stałe.

Co do kalendarium - osobiście ubolewam najbardziej nad stratą tego tematu, nieskromnie powiem, że miałyśmy to dobrze opracowane i aż mnie bolą palce, jak wiem, że mam to pisać jeszcze raz. Ale tak, pojawi się temat z historią każdego regionu. Nie jakąś super szczegółową, jednak wystarczająco wyczerpującą.
Jeśli masz ochotę przygotować opis pokrewny z tym, co działo się w świecie przedstawionym, tzn daty z wyszczególnionymi wydarzeniami to myślę, że możesz się tego podjąć, na pewno będziemy mega wdzięczne i postaramy się odpowiednio Ci to wynagrodzić.

Jeśli chodzi o inwazję to możecie założyć, że miała miejsce, ale Sarella, która nadeszła tuż po niej, zdołała ułagodzić Koronę i stąd wynikają teraz neutralne stosunki pomiędzy regionami. Przynajmniej oficjalnie, bo oczywiście Dornijczycy mogą pielęgnować dawne żale tak samo, jak Król dalej może mieć chrapkę na Wasze ziemie. Wszystko oczywiście rozsądzi fabuła i jak wyjdzie, zobaczymy!
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 01, 2019 9:56 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Chodzi mi o takie, które np. pojawiły się w historii (czyli np. futro z cieniokota, +pisiont do charyzmy albo innej rzeczy). Coś, na co rzeczywiście nie każdy może sobie pozwolić, bo wynika to raczej z historii.
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 01, 2019 10:02 pm Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
Jasne, nie widzę przeciwwskazań. Wyceniłabym wtedy takie futerko jako dużo tańsze (w PG) dla mieszkańców Doliny i terenów za Murem, a pozostali musieliby zapłacić + rozegrać wątek, w którym to zdobywają (kupno, wygrana w kości, etc).
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 01, 2019 10:18 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Super, brzmi bardzo spoko :)
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 04, 2019 8:56 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Hej, to tym razem ja.

Razem z ser Kaczką zastanawialiśmy się, czy bękarci głównych rodów liczą się do limitu "jedna postać na jeden główny ród"?
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 04, 2019 11:04 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Proponuję założyć dział z retrospekcjami. Na pewno niejedna osoba rozegrałaby coś z przeszłości Pytania i propozycje 3197390150
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 04, 2019 5:54 pm Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
Viserea Targaryen napisał:
Hej, to tym razem ja.

Razem z ser Kaczką zastanawialiśmy się, czy bękarci głównych rodów liczą się do limitu "jedna postać na jeden główny ród"?

Opiszemy to bardziej szczegółowo w weekendowej aktualizacji regulaminu, ale nie, do tego limitu nie liczą się bękarci głównych rodów, pod warunkiem, że na starcie nie są oni legitymizowani przez króla, a więc na starcie nie mają praw dziedziczenia. Mogą być uznani przez lorda/ojca, jak najbardziej, ale po więcej trzeba sięgnąć fabularnie poprzez rozgrywki. Także jeśli masz Targaryena to możesz zrobić np. bękarta Arrynów  Pytania i propozycje 3915214609

Arianne Fowler napisał:
Proponuję założyć dział z retrospekcjami. Na pewno niejedna osoba rozegrałaby coś z przeszłości Pytania i propozycje 3197390150

Świetny pomysł, już się tym zajmuję i za chwilę będzie dział! Pytania i propozycje 2355556624
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 04, 2019 10:26 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Ile to taki decent level w gadaniu po valyriańsku?
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 04, 2019 10:29 pm Re: Pytania i propozycje
Mistrz Gry
Mistrz Gry
68
Myślę, że z 5 spokojnie zrozumiesz jakieś podstawowe zwroty, 10 to udana rozmowa, im wyżej, tym oczywiście lepiej. Biegłość i bezbłędny akcent to takie 80+.
Re: Pytania i propozycje
Sponsored content

Skocz do: