Pytania i propozycje
Sro Cze 26, 2019 9:31 pm Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
First topic message reminder :

Pytania i propozycje
Widzisz usterkę w kodzie i wiesz, jak można go ulepszyć? Nie masz pewności, jak rozumieć jakąś fabularną kwestię? Nie bój się zapytać, postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko i wnikliwie.

Chętnie przyjmiemy pomoc od osób, które fascynują się klimatem książek G. Martina i miałyby ochotę dodać coś od siebie do fabularnych opisów świata przedstawionego lub mają pomysł na ciekawą modyfikację mechaniki.




Re: Pytania i propozycje
Sob Lip 06, 2019 8:27 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Ludzi coraz więcej i więcej... może by moderatorów wybrać, tj. Namiestników do pomocy? :)
Re: Pytania i propozycje
Nie Lip 07, 2019 3:18 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
1. Jak wygląda sytuacja z posiadaniem własnego statku? Czy jest to możliwość bardziej fabularna czy wymagane jest zdobycie odpowiedniej ilości PG i wykupienie go? Podobnie z ewentualną załogą.
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 08, 2019 3:18 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Czy do sklepiku MG można dorzucić trochę babskich bibelotów? Pytania i propozycje - Page 2 3590156391 proponuję:

- zestaw do szydełkowania
- instrument muzyczny (harfa / skrzypce / lutnia)
- pachnidła z Essos (troszkę do charyzmy!)
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 08, 2019 3:26 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Jynesse Tully napisał:
Czy do sklepiku MG można dorzucić trochę babskich bibelotów? Pytania i propozycje - Page 2 3590156391 proponuję:

- zestaw do szydełkowania
- instrument muzyczny (harfa / skrzypce / lutnia)
- pachnidła z Essos (troszkę do charyzmy!)

To jeszcze podbiję z:
- akcesoriami do włosów;
- malowidła
- zielnik

Oraz też może coś dla tych podróżnych? W końcu mieścić się gdzieś musi, a i jakoś strawę muszą przygotować Pytania i propozycje - Page 2 3590156391
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 08, 2019 9:21 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Czy można stracić przedmioty za które płacimy PG?
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 08, 2019 9:30 pm Re: Pytania i propozycje
Mistrz Gry
Mistrz Gry
68
Dagon Harlaw napisał:
1. Jak wygląda sytuacja z posiadaniem własnego statku? Czy jest to możliwość bardziej fabularna czy wymagane jest zdobycie odpowiedniej ilości PG i wykupienie go? Podobnie z ewentualną załogą.

Postać może założyć, że posiada statek razem z załogą i opisywać to w postach, lecz bez wykupienia go za Punkty Gry nie można darmowo podróżować oraz w razie bitew morskich nie będą się doliczać żadne bonusy do rzutów kością.

Jynesse Tully napisał:
Czy do sklepiku MG można dorzucić trochę babskich bibelotów? Pytania i propozycje - Page 2 3590156391 proponuję:

- zestaw do szydełkowania
- instrument muzyczny (harfa / skrzypce / lutnia)
- pachnidła z Essos (troszkę do charyzmy!)

Meraud Dayne napisał:
Jynesse Tully napisał:
Czy do sklepiku MG można dorzucić trochę babskich bibelotów? Pytania i propozycje - Page 2 3590156391 proponuję:

- zestaw do szydełkowania
- instrument muzyczny (harfa / skrzypce / lutnia)
- pachnidła z Essos (troszkę do charyzmy!)

To jeszcze podbiję z:
- akcesoriami do włosów;
- malowidła
- zielnik

Oraz też może coś dla tych podróżnych? W końcu mieścić się gdzieś musi, a i jakoś strawę muszą przygotować Pytania i propozycje - Page 2 3590156391

Można dorzucić i zajmiemy się tym w weekend, dziękujemy za propozycje <3
Oczywiście możecie założyć, że posiadacie w swoich ekwipunkach takie rzeczy, te ze sklepiku MG służą tylko posiadaniu dodatkowych bonusów.

Varian Bar Emmon napisał:
Czy można stracić przedmioty za które płacimy PG?

Można, poprzez przegraną w karty, kradzież, zagubienie, zniszczenie itd. Większość z tych zdarzeń będzie oczywiście kontrolowana przez MG, chociaż z własnej woli także można oczywiście "pozbyć się" jakiejś rzeczy. Choć nie polecamy tego robić xD

Można też przekazać zakupioną rzecz innej postaci, wtedy bonusy przechodzą na nią. Uprzedzając pytania - zasady odnośnie przekazywania ekwipunku zostaną opisane w weekendowej aktualizacji.
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 08, 2019 9:32 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
No to jeszcze tylko chcę się zapytać czy mogę pomóc jako Namiestnik Forum. Dodawać miejsca, tworzyć losowe wydarzenia czy prowadzić przygody ludziom co nie mają pomysłu co zrobić. Niby PW wysłałem, ale lepiej też wykazać chęci publicznie.
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 08, 2019 9:42 pm Re: Pytania i propozycje
Mistrz Gry
Mistrz Gry
68
Dziękujemy, będziemy się kontaktować przez PW <3
Re: Pytania i propozycje
Pon Lip 08, 2019 9:48 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
@Admin @Mistrz Gry  Proponuję wgrać skrypt na zapisywanie postów w okienku edytora. Właśnie zamknęłam sobie zakładkę w przeglądarce i opisy lokacji rozpłynęły się w nicości Pytania i propozycje - Page 2 3496514246
Skrypt mogę podesłać na pw jeśli chcecie Pytania i propozycje - Page 2 3251055856
Re: Pytania i propozycje
Wto Lip 09, 2019 3:12 pm Re: Pytania i propozycje
Tiengnan Greyjoy
Tiengnan Greyjoy
208
can you tell me the way the story ends?
osiemnaście dni imienia
Delegat Lorda Greyjoya
Królewska Przystań
Żelazne Wyspy
https://fortherealm.forumpolish.com/t241-tiengnan-greyjoy#825
To ja mam trzy pytanka:
1. Mam książkę o życiu w średniowiecznym zamku, która była jedną z podstaw dla Martina. Chciałabym wg. niej opisać dla forum jak wyglądało życie chłopa, polowania, jak wyglądał dzień w zamku i jakie są obowiązki lady. Mogłabym to zrobić, bylibyście zainteresowani?
2. Jak wyglądają śluby Żelaznych Ludzi?
3. Jak wyglądają śluby jeśli narzeczeni są różnej wiary?
Re: Pytania i propozycje
Wto Lip 09, 2019 9:13 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Chciałbym zapytać o przybliżony czas realny co do Turnieju w Królewskiej Przystani?
Re: Pytania i propozycje
Wto Lip 09, 2019 9:19 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Dwa pytania:

Jeżeli jest gracz który informuje nas o poczynaniach ludzi z innego dworu to czy i tak musimy zapłacić za nich w rozliczeniu?
Jeżeli jesteśmy z zawodu dziedzicem dworu albo damą na dworze to w jaki sposób zdobywamy punkty gry? Czy jest jakiś sposób by wykonywać ten "zawód"?
Re: Pytania i propozycje
Wto Lip 09, 2019 9:21 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Detektyw Willem Sherlock Holmes Reyne odkrył, że w profilu brakuje nam, zwykłym zjadaczom chleba, okienka do wpisania wizerunku. A adminy majo i się nie dzielo! Pytania i propozycje - Page 2 1602941617
Re: Pytania i propozycje
Wto Lip 09, 2019 10:48 pm Re: Pytania i propozycje
Tiengnan Greyjoy
Tiengnan Greyjoy
208
can you tell me the way the story ends?
osiemnaście dni imienia
Delegat Lorda Greyjoya
Królewska Przystań
Żelazne Wyspy
https://fortherealm.forumpolish.com/t241-tiengnan-greyjoy#825
Chciałam zrobić edit ale nie mogę. Zrobiłam opis polowania średniowiecznego dla innych graczy więc możecie wrócić do tematu po sformatowaniu jeśli macie ochotę.
https://docs.google.com/document/d/1tTt4-HgySMhqzVtB7Lq7dZEt6Fhxumqclr5CwNwxYYM/edit?usp=sharing

Na podstawie J. i F. Geis "Życie w średniowiecznym zamku"
Re: Pytania i propozycje
Wto Lip 09, 2019 11:03 pm Re: Pytania i propozycje
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
Myghal Fowler napisał:
@Admin @Mistrz Gry  Proponuję wgrać skrypt na zapisywanie postów w okienku edytora. Właśnie zamknęłam sobie zakładkę w przeglądarce i opisy lokacji rozpłynęły się w nicości Pytania i propozycje - Page 2 3496514246
Skrypt mogę podesłać na pw jeśli chcecie Pytania i propozycje - Page 2 3251055856

To byłaby bardzo przydatna rzecz, jeśli posiadasz takowy i masz chęć się podzielić, będziemy wdzięczne! Pytania i propozycje - Page 2 3154530966

Tiengnan Greyjoy napisał:
To ja mam trzy pytanka:
1. Mam książkę o życiu w średniowiecznym zamku, która była jedną z podstaw dla Martina. Chciałabym wg. niej opisać dla forum jak wyglądało życie chłopa, polowania, jak wyglądał dzień w zamku i jakie są obowiązki lady. Mogłabym to zrobić, bylibyście zainteresowani?
2. Jak wyglądają śluby Żelaznych Ludzi?
3. Jak wyglądają śluby jeśli narzeczeni są różnej wiary?
Tiengnan Greyjoy napisał:
Chciałam zrobić edit ale nie mogę. Zrobiłam opis polowania średniowiecznego dla innych graczy więc możecie wrócić do tematu po sformatowaniu jeśli macie ochotę.
https://docs.google.com/document/d/1tTt4-HgySMhqzVtB7Lq7dZEt6Fhxumqclr5CwNwxYYM/edit?usp=sharing

Na podstawie J. i F. Geis "Życie w średniowiecznym zamku"

Jesteś błyskawiczna, dziękujemy! Na pewno to wykorzystamy w najbliższej przyszłości, bo zbliża się przecież jubileusz, a w nim także polowanie.

2. Śluby Żelaznych nie były chyba nigdzie opisane, ale jeśli zależy Ci na ujednoliceniu tego to możemy się postarać o sklejenie opisu w najbliższy weekend. Coś mi podpowiada, że zainspirujemy się trochę wikingami xD
3. W serialu zawsze wtedy "wygrywała" Wiara Siedmiu, ale myślę, że to zależy od małżonków, tzn gracze mogą zadecydować który wolą lub, jeśli chcą, mogą poprowadzić połączoną uroczystość.

Michael Oakheart napisał:
Chciałbym zapytać o przybliżony czas realny co do Turnieju w Królewskiej Przystani?

W ten weekend pojawi się już zapowiedź z oficjalnymi zapisami na poszczególne konkurencje. Uczta powitalna najpewniej rozpocznie się po 19.07, a pierwsze zmagania tydzień lub półtora później.

Wynafrei Tully napisał:
Dwa pytania:

Jeżeli jest gracz który informuje nas o poczynaniach ludzi z innego dworu to czy i tak musimy zapłacić za nich w rozliczeniu?
Jeżeli jesteśmy z zawodu dziedzicem dworu albo damą na dworze to w jaki sposób zdobywamy punkty gry? Czy jest jakiś sposób by wykonywać ten "zawód"?

1. Nie musicie, ale należy pamiętać, że gracz może przekazać tylko tę wiedzę, którą posiadł fabularnie, a nie dlatego, że wyczytał ją z czyjejś karty/relacji czy ujawniono mu to w PW.
2. Dziedzic zazwyczaj ma jakieś zajęcie, może posiedzieć w księgach i sprawdzić rachunki z ostatniego księżyca, wizytować u chorążych itd, a dama może towarzyszyć swojej księżnej/lady w jakiejś przygodzie albo wypełnić jakieś jej polecenie. Nie chcemy zabijać Waszej kreatywności, w razie wątpliwości z konkretnym pomysłem można pisać na PW przed opublikowaniem posta.

Willem Reyne napisał:
Detektyw Willem Sherlock Holmes Reyne odkrył, że w profilu brakuje nam, zwykłym zjadaczom chleba, okienka do wpisania wizerunku. A adminy majo i się nie dzielo! Pytania i propozycje - Page 2 1602941617

Już się podzieliły! Dziękujemy za czujność! :D
Re: Pytania i propozycje
Sro Lip 10, 2019 11:33 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Jeśli nie chcę mieć prywatnego kruka, to czy mogę korzystać z tych rodowych?
Czy jest konieczne jego posiadanie, by moc pisać listy?
Re: Pytania i propozycje
Sro Lip 10, 2019 11:42 am Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Bardzo mocno proszę o:
- https://fortherealm.forumpolish.com/t29-kto-zagra#536
Możliwość edycji postów w tym temacie? Wiem, że niby mogę cytować i dodawać kolejne posty, ale wydaje mi się że będzie sprawniej, gdy po prostu zaznaczę "nieaktualne", dzięki temat nie będzie przepełniony nieaktualnymi ogłoszeniami (bo będziecie wiedzieli co już można usunąć) czy też spamem związany z aktualizacjami.
- Wyjustowanie tekstu w postach -o ile w kodach wszystko gra i buczy, to w postach tego brakuje. I ze względów czysto estetycznych i ze względu na czytelność dłuższych tekstów.

Z góry dziękuję <3
Re: Pytania i propozycje
Sro Lip 10, 2019 4:51 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Łuk z czardrzewa

Łuk z złotego serca

Tarcza z drzewa żelaznego

Re: Pytania i propozycje
Sro Lip 10, 2019 5:54 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Mam kilka pewnie nienajmądrzejszych pytań ale potrzebnych mi przy tworzeniu tej postaci! Pytania i propozycje - Page 2 3915214609
1) Vhagar jest do zdobycia fabularnie – to znaczy przy okazji jakiegoś dużego eventu, czy jest to bardziej personalna sprawa którą należy omówić z administracją?
2) Jeśli zdecydowałabym się nie mieć smoka na początku, to czy i tak mogę wrzucić (rozsądną ilość) trochę punktów do umiejętności smoczy jeździec, jako że postać jednak wychowała się przy smokach i napewno ma z nimi większą stycznoś niż przeciętny Kowalski?
3) Czy jeśli zamiast tego zdecydowałabym się brać na start miecz z valyriańskiej stali, może to być Mroczna Siostra, zakładając, że jestem Targiem?
4) Czy po zadowalającym wyjaśnieniu tego w karcie, postać może wierzyć w Boga o Wielu Twarzach?
Re: Pytania i propozycje
Sro Lip 10, 2019 7:16 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Będąc Wargiem posiadając umiejętność "Zmiennokształtność" jest możliwe przejęcie kontroli nad Smokiem?
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 11, 2019 12:52 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Dwa w sumie szczegolowe pytania ode mnie

1. Jaka jest w praktyce roznica w zeglarstwie na poziomie np Zeglartswo 50, 80 i 100?

2. Czy Skorpiony - machiny miotajace pociski - mozna instalowac na statkach?
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 11, 2019 1:30 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Bahar Martell napisał:


1. Jaka jest w praktyce roznica w zeglarstwie na poziomie np Zeglartswo 50, 80 i 100?


Właśnie ja tak w sumie się podepnę pod to, bo naprawdę przydałaby się górna granica, dotycząca statystyk postaci. Obecnie można zauważyć, że nowe karty prześcigają te stary. Gdy ja pisałam KP - 50 w jakiejś statystyce oznaczało dużo, obecnie gracze wychodzą już ponad 100 i te liczby wciąż rosną i wciąż poszerzamy nieskończoność. Nie wiem jak macie zamiar rozwiązać to mechanicznie, ale wydaje mi się, że ograniczenie liczby do 60-90 (ewentualnie w trakcie rozgrywki można byłoby poszerzyć) ułatwi rzuty kością i ich ocenianie (bo nie będzie tak wielkiej rozbieżności między postaciami). Poza tym własnie przydałaby się taka tabelka, która określałaby stopień zaawansowania np. 1-20 - słabeusz, 21-30... - a w tym momencie ciężko to przecież zrobić skoro skala cały czas się rozciąga. No i warto wspomnieć o tym, że z racji na to, że nowe kary wrzucają coraz więcej do danych statystyk użytkownicy, którzy wstawili karty wcześniej są nieco "poszkodowani", bo wydawało im się, że mają specjalizację w danej dziedzinie, bo wrzucili tam dużo statystyk - tymczasem pojawiają się kolejne karty i coraz to większe liczby w danych kategoriach, które sprawiają że wychodzi jednak na to, że jednak to jednak nie specjalizacja, a bycie proporcjonalnie cienkim w stosunku do innych.
Jak najbardziej szanuje to, że nie chciałyście komplikować mechaniki, ale czasami zbyt proste rozwiązania rodzą skomplikowane efekty. I tak jest w tym wypadku. Dlatego też mam nadzieję, że zastanowicie się nad tym i wprowadzicie zmiany. W końcu forum jest młodziutkie i wszystko jeszcze przed nami, nie jest wcale na to za późno Pytania i propozycje - Page 2 1602941617
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 11, 2019 3:59 pm Re: Pytania i propozycje
Tiengnan Greyjoy
Tiengnan Greyjoy
208
can you tell me the way the story ends?
osiemnaście dni imienia
Delegat Lorda Greyjoya
Królewska Przystań
Żelazne Wyspy
https://fortherealm.forumpolish.com/t241-tiengnan-greyjoy#825
I znów mam pytanie, w którym miesiącu ciąży (tygodniu) jest Lady Greyjoy?
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 11, 2019 5:04 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Może do zielono śniących, wargów i smoczych jeźdźców dodamy również moce czerwonych kapłanów i zmiennotwarzość? :)
Re: Pytania i propozycje
Czw Lip 11, 2019 6:09 pm Re: Pytania i propozycje
Gość
avatar
Gość
Lucerys Targaryen napisał:
Bahar Martell napisał:


1. Jaka jest w praktyce roznica w zeglarstwie na poziomie np Zeglartswo 50, 80 i 100?


Właśnie ja tak w sumie się podepnę pod to, bo naprawdę przydałaby się górna granica, dotycząca statystyk postaci. Obecnie można zauważyć, że nowe karty prześcigają te stary. Gdy ja pisałam KP - 50 w jakiejś statystyce oznaczało dużo, obecnie gracze wychodzą już ponad 100 i te liczby wciąż rosną i wciąż poszerzamy nieskończoność. Nie wiem jak macie zamiar rozwiązać to mechanicznie, ale wydaje mi się, że ograniczenie liczby do 60-90 (ewentualnie w trakcie rozgrywki można byłoby poszerzyć) ułatwi rzuty kością i ich ocenianie (bo nie będzie tak wielkiej rozbieżności między postaciami). Poza tym własnie przydałaby się taka tabelka, która określałaby stopień zaawansowania np. 1-20 - słabeusz, 21-30... - a w tym momencie ciężko to przecież zrobić skoro skala cały czas się rozciąga. No i warto wspomnieć o tym, że z racji na to, że nowe kary wrzucają coraz więcej do danych statystyk użytkownicy, którzy wstawili karty wcześniej są nieco "poszkodowani", bo wydawało im się, że mają specjalizację w danej dziedzinie, bo wrzucili tam dużo statystyk - tymczasem pojawiają się kolejne karty i coraz to większe liczby w danych kategoriach, które sprawiają że wychodzi jednak na to, że jednak to jednak nie specjalizacja, a bycie proporcjonalnie cienkim w stosunku do innych.
Jak najbardziej szanuje to, że nie chciałyście komplikować mechaniki, ale czasami zbyt proste rozwiązania rodzą skomplikowane efekty. I tak jest w tym wypadku. Dlatego też mam nadzieję, że zastanowicie się nad tym i wprowadzicie zmiany. W końcu forum jest młodziutkie i wszystko jeszcze przed nami, nie jest wcale na to za późno Pytania i propozycje - Page 2 1602941617


Podbijam kwestię poruszoną przez Lucka, dziś na czacie odbyła się mocno konstruktywna dyskusja odnoście ilości PU przydzielanych na etapie tworzenia karty oraz poziomów umiejętności. Były za i przeciw, były kwestie mocniej lub mniej palące, ale większość biorących udział w dyspucie użytkowników zgodziła się do dwóch rzeczy, o których Lucerys wspomina powyżej a pod którymi podpisuję się rękami, nogami i krwią między innymi ja Pytania i propozycje - Page 2 3590156391


  • Proponujemy, żeby jeszcze przed fabularnym turniejem wprowadzić ograniczenia w ilości punktów umiejętności, jakie można przydzielić podczas tworzenia Karty Postaci do jednej umiejki. Najczęściej pojawiające się propozycje to max. 60-70 lub 100 PU przypisanych do jednej umiejętności w KP. Na fabule będzie naturalnie dalsza możliwość ich rozwijania poprzez wykupowanie ze sklepiku i jednoczesne poprawianie jej w rozgrywce fabularnej.
    Takie wyjście wiązałoby się jednak z poprawią już zaakceptowanych KP, gdzie do jednej umiejki przypasowano więcej, niż świeżo dodany limit - chcę jednak zaznaczyć, że jeśli od jednej, zbyt wysoko wywindowanej umiejętności dana postać odejmie punkty, będzie je mogła naturalnie dopisać do innej umiejki :)
    Gdyby nastała taka potrzeba i stare karty zostałyby otworzone, aby je poprawić, mogę zająć się pilnowaniem, czy świeżo pozmieniane PU mają taką sumę, jaką powinny mieć i czy nie przekraczają limitu.

  • Opisanie skali Punktów Umiejętności; dość często pojawiały się pytania, czy 10 PU w języku valyriańskim to dużo czy mało. Skala byłaby lepszym punktem orientacyjnym choćby przy korzystaniu z umiejętności w fabule, a i ich rozdzielanie w KP nie odbywałoby się na przysłowiowego czuja Pytania i propozycje - Page 2 3197390150
Re: Pytania i propozycje
Sponsored content

Skocz do: